Márai Sándor: Kassai őrjárat. A borító illusztrációja Fenyves Sándor munkája. Bp., 1941, Révai, 203+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a borítón szakadásokkal. Első kiadás!
Ernst Haeckel: Die Welträthsel. Gemeinverständliche Studien über monistische Philosophie. Bonn, 1899, Emil Strauß. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
1919 Rákosliget, Harsányi Pál (1882-1929) numizmatikus, a Magyar Nemzeti Múzeum érem- és régiségtárának igazgatójának a dedikációjával Belánka (Bánhegyi) György (1879-1955) rákosligati evangélikus lelkész részére. Dr. Réthy László (1851-1914, költői álnevén: Löwy Árpád) etnográfus, numizmatikus, a Magyar Nemzeti Múzeum érem és régiségtára igazgatójának névbélyegzőjével. + Belánka György halálozási értesítőjével, és egyéb kéziratokkal, papírokkal.+ 1942 A Magyar Filozófiai Társaság meghívóval id. Fitos Vilmos (1875-1955) filozófiai író, könyvtáros, az Iparművészeti Múzeum könyvtárának egykori igazgatója részére.
Gubcsi Lajos 3 műve, ebből 2 mű a szerző által dedikált:
Magyar parasztság a Kárpát-Medencében. A szerző által dedikált.;
Üzenet a végekről. 1. Felvidék.;
Az élet túlsó oldala. A szerző által dedikált.;
Bp., 2002-2004, GL-4 Kft. Kiadói műbőr-kötés, fém plakettel, kiadói kartontokban, jó állapotban.
Eötvös József: Báró Eötvös József munkái 6. Költemények. Elbeszélések. Színművek. I. kötet. Bp.,1891, Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor-ny.)2+315+5 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, aranyozott lapélekkel, foltos borítóval, az elülső szennylap hiányzik, a hátsó szennylap szakadt, javított.