Dr. Jávor Alajos: Bányaművelés. Szellőztetés. Bp., 1977, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1600 példányban. Ritka! A szerző, Dr. Jávor Alajos (1910-1981) által Dr. Trethon Ferenc (1923-2012) közgazdász, politikus, munkaügyi miniszter (1977-1981) részére.
Dr. Erdey-Grúz Tibor: Vegyszerismeret I-II. Kézikönyv drogisták, vegyszer-és gyógyárukereskedők számára. I. kötet: Szervetlen vegyszerek. II. Szerves vegyszerek. Bp., 1943, Athenaeum. Átkötött modern félvászon-kötés. Jó állapotban.
Fémipari Kutató Intézet 2 kiadványa timföldgyárak témában:
Egységes vegyvizsgálati módszerek timföldgyárak és bauxitlaboratóriumai számára. I. kötet. Szerk.: Dr. Zombory László, Posgay Györgyné et alii. Bp., 1962, Fémipari Kutató Intézet, 91 p.+6 t. Félvászon-kötésben.+
Jelentés a "Timföldgyári elemzési eljárások továbbfejlesztése." c. témáról. B-II-6. Bp., 1972, Fémipari Kutató Intézet, 109+1 p. Megjelent 10 példányban. Számozott 10. számú példány.
Cipészipari ismeretek. Összeállította: Az ipari szakkönyvtár szerkesztőbizottsága. Ipari szakkönyvtár 28-30. Bp.,é.n., Ipari Tanfolyamok Országos Vezetősége, 238 p+6 t. (5 kihajtható és 1 egészoldalas ábra.) Számos szövegközti és egészoldalas ábrával illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, az egyik ábrát kitépték.
Iparosok olvasótára I-X. kötet egybe kötve. Szerk.: Mártonfy Márton. Bp.,1903-1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Gottermayer féle kopott egészvászon-kötésben. Több egészoldalas és kihajtható táblával. Benne, többek között a világkiállítás kihajtható helyszínrajzával és más érdekességekkel