1825 Hasznos mulatságok.Második félesztendő. (Kilencedik, nem teljes évfolyam.) A' hazai 's külföldi tudósításokhoz toldalékul írta 's kiadta Kultsár István. Pest, Petrózai Trattner Mátyás, 416+8 p. Papírkötésben, a borítón és a gerincen kisebb sérülésekkel, de alapvetően jó állapotban.
1848. december 2. I. Ferenc József magyar nyelvű kiáltványa trónra lépése alkalmából, melyben hitet tesz V. Ferdinánd császár intézkedései mellett és elítéli a magyar forradalmat.. 39x24,6 cm Szöveget nem érintő hiánnyal. Ritka!
1849 A Magyar Nemzet Függetlenségi Nyilatkozata. Folio. A magyar forradalom és szabadságharc alatt a debreceni Nagytemplomban, a népgyűléssé bővült országgyűlés által 1849. április 14-én elfogadott határozat, amely kimondta Magyarország függetlenségét és a Habsburg-Lotaringiai ház magyarországi trónfosztását. A nyilatkozatot 1849. április 19-én Kossuth Lajos olvasta fel a Nagytemplomban. Aláírói: Almásy Pál, a képviselőház elnöke, Perényi Zsigmond a felsőház másodelnöke és Szacsvay Imre jegyző. Hajtogatva, közepén apró lyukakkal. Az 1848-49-es szabadságharc ritka dokumentuma. 4 nyomtatott oldal szakadásokkal, kis hiánnyal 44x30 cm
1856 A Nagy Tükör. Szerk. Jókai Mór. 126 képpel. 2.-10. számok 8 füzetben. (Füzetekben megjelent humoros hetilap. Az első magyar élclap 1 híján teljes sorozata) A Jókai Mór által alapított, öthetente megjelenő folyóirat német minta alapján indult 1856 novemberében, és összesen 10 számot ért meg. Mivel nem volt illusztrátora, a közönséget kérték fel, hogy küldjenek be rajzokat.
A 8 füzet mind korabeli papírborítékkal. Az utolsó kissé szakadozott, a többi jó állapotban.
1858 Szépirodalmi Közlöny, 1858. Április 4. - Június 27. I. évfolyam második fele, töredék évfolyam, 53-27.-77-51. számok. Szerk.: Szelestey László. Pest, Emich Gusztáv, 1253-1832. p. Korabeli kopottas félvászon-kötés, néhol foltos lapokkal, sérült hátsó kötéstáblával.