Mezei István-Miklós Gyula: Útmutató az M41 2300-as dízelmozdonyok menetszolgálatához. (2303 példányszámtól.) Bp., 2006, MÁV Zrt., 100 p.+1 t. kihajtható ábrával. Kiadói spirál-kötés, a kötésen kis sérüléssel, jó állapotban.
Bencsik László-Márton Ferenc: Az M41 sorozatú dízelmozdony szerkezete, működése és kezelése. Szerk.: Mezei István. Bp.,1997, MÁV Rt., 135 p. +1 kihajtható ábra. Kiadó nylon-kötés, jó állapotban.
Dr. Karl Sachs: Elektrische Triebfahrzeuge. I. Bände. h.n., 1953, Schweizerischen Elektrotechnischen Verein, XV+700 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.+Josef Hons: Dejiny Dopravy na Uzemi CSSR. Bratislava,1975,Alfa. Cseh nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kopottas papírborítóban.
Stahl Wird Kraft. Ein Bildwerk vom Bau der Lokomotiven. Klasse 23 der Südafrikanischen Staatsbahnen. Kassel,[1940],Henschel&Sohn. Német nyelven. Színes és fekete fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy kijáró lappal. / Linen-binding, with worn cover, one page is coming out. In German language.
150 éves a magyar vasút 1846-1996. Szerkesztette Mezei István. Bp.,(1996), MÁV Rt. 477 p. Kiadói nyl-kötésben, a címlap és a 23. oldal között hiányzó lapokkal, kijáró lapokkal, rossz állapotban. +William Wenger: Eisenbahnen der Welt. Lausanne, 1969, Mondo-Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Vegyes nagyrészt vasúti könyveket tartalmazó tétel, kb. 30 db, közte egy-két más jellegű témájú könyv is, német, magyar és egy cseh nyelvű könyv is. Különféle kiadásban, változó állapotban.
Vasúti műemlékeink. Our Railway Monuments. Szerk.: Bernát Orsolya et al. Bp., 2008, MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatóság. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Magyar Vasutasok Albuma. 1927. Szerk.: Vass István. Bp.,1927, Magyar Vasutasok Albuma,(Apostol-ny.) Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói dúsan aranyozott félvászon-kötésben, Piszkos borítóval, sérült fűzéssel.. Benne Rákosi Jenő, Tormay Cecile, Szederkényi Anna, Györkössy Endre és mások írásaival.