Cantu Caesar: Világtörténelem. 1-15. kötet. (A XI. kötet hiányzik) A VII. turini olasz kiadás után. Egerben, 1858-1876. Szent István Társulat. Hozzá tartozik: Cantu Caesar: Az utolsó harmincz év története. (1848-1879) Eger,1881.Szent István Társulat. XI+ 338 l+ 1 lev+ 52 l. Az első kötet 2. kiadás a többi első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban
Ribáry Ferenc: Világtörténelem a mívelt magyar közönség számára. Földabroszokkal, arcz és mívelődéstörténeti képekkel díszítve. I-VIII. kötet (a III. kötet hiányzik) Bp., 1879-1882. Méhner Vilmos. Mindegyik kötetben rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Egységes, díszesen aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben.
Johann Matthias Schröckh: Allgemeine Weltgeschichte für Kinder. Leipzig, 1789, Weißmannischen Buchhandlung, 4+506 p. Német nyelven. Kartonált papírkötésben, sérült elülső kötéstáblával, kissé sérült gerinccel, foltos.
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 609 p.+ 1 térkép. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben. Balla Antal (1886-1953) történész, egyetemi tanár újságíró aláírásával. Pákozdy László Márton (1910-1993) református lelkész, teológus, akadémiai tanár, egyházi író magánkönyvtári bélyegzőjével.
Benedek Elek: A magyar nép múltja és jelene. 2. kötet.: A bölcsőtől a sírig. Bp. 1898. Athenaeum. 463 l. 2 sztl. lev. 30 t.; 21 t. Szövegközti képekkel is gazdagon illusztrálva. Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon-kötésben.
Fitz József: A magyarországi nyomdászat, könyvkiadás és könyvkereskedelem története. II. A reformáció korában. Bp.,1967, Akadémiai Kiadó, 293+(3) p. Lapszámozáson belül számtalan egész oldalas, szövegközti és beragasztott képpel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, papírborítón kis szakadásokkal, jó állapotban. Megjelent 1300 példányban.
A magyarság néprajza. I-IV. kötet. Szerk.: Czakó Elemér. I-II. kötet: Bátky Zsigmond,Győrffy István,Viski Károly: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: Berze-Nagy János,Kodály Zoltán, Lajtha László, Szendrey Zsigmond, Viski Károly és mások: A magyarság szellemi néprajza. Bp.,é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kis kopásnyomokkal.
Angi - G. Szabó - Tóth: Függetlenségi nyilatkozat 1849. Debrecen. 504/2500. számozott példány. 1999, Alföldi Nyomda. Kiadói plüss kötés, jó állapotban + Nagytemplomi gyülekezeti élet füzetei 4. 150 éves a függetlenségi nyilatkozat.
Dolinay Gyula: Történelmi arczképcsarnok. 3. kiadás. Bp. 1898. Országgyűlési Értesítő. VI, 1119 l. Szövegközti portré fametszetekkel illusztrálva. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, kis sérülésekkel a kötésen.
Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante. 492 p.+32 t. (képanyag) +1 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott címeres egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Vámbéry Ármin: A magyarság keletkezése és gyarapodása. Bp., 1895, Franklin, 408 p. Első kiadás. Későbbi félvászon-kötés, megerősített gerinccel, kissé kopott borítóval, tulajdonosi névbélyegzővel, de belül egyébként jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.