Közhasznú és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, Mind a' két magyar hazában lako katholikusok, evangelikusok és ó' hitűek számára Krisztus urunk születése után 1837-dik közönséges, azaz 365 napból álló esztendőre. Szerkesztették és kiadták Trattner és Károlyi. Pest, 1837. Trattner-Károlyi. Üres lapokon néhány kézírásos bejegyzéssel, modern egészvászon kötésben, jó állapotban
1849 A Magyar Nemzet Függetlenségi Nyilatkozata. Folio. A magyar forradalom és szabadságharc alatt a debreceni Nagytemplomban, a népgyűléssé bővült országgyűlés által 1849. április 14-én elfogadott határozat, amely kimondta Magyarország függetlenségét és a Habsburg-Lotaringiai ház magyarországi trónfosztását. A nyilatkozatot 1849. április 19-én Kossuth Lajos olvasta fel a Nagytemplomban. Aláírói: ...
cca 1872-1988 Vegyes papírrégiség tétel: Vértes O. Auguszta (1914-2007) pszichológus, gyógypedagógus Budapesti M. Kir. Középiskolai Tanárképzőintézet leckekönyve, Vértes O. András (1911-1997) nyelvész népiskolai értesítő könyve, XXXIV. Eucharisztikus Kongresszus tagsági jegye, prospektussal, távirat (1872), felhívás az erdélyi falurombolás elleni tiltakozó felvonulásra (1988), cirillbetűk átírása...
1891-1902 Akadémiai Értesítők, összesen: 16 füzet: 1891. augusztus 20. füzet, 1891. november 23. füzet, 1894. május 53. füzet, 1895. május 65. füzet, 1895. július 67. füzet, 1897. július 91. füzet, 1897. augusztus 92. füzet, 1898. március 99. füzet, 1899. május 5. füzet, 1899. augusztus 116. füzet, 1900. július 127. füzet, 1895. március 63. füzet, 1901. március 135. füzet, 1901. október 142. füzet...
1892 Kiss József: A Hét - Társadalmi, irodalmi és művészeti közlöny. Júniustól decemberig Teljes fél évfolyam egybekötve.Bp., Athenaeum. Korabeli aranyozott Gottermayer féle egészvászon kötésben.