Dr. Tuzson János: Rendszeres növénytan. I-II. kötet. I. kötet: Általános rész és virágtalan növények. II. kötet: Virágos növények. Bp., 1911-1926, Hornyánszky Viktor, VII+1+362+2+XII+2+472 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, az eredeti papírborítókat bekötötték, a II. résznél lapszéli foltokkal, egyébként jó állapotban.
Kardos Árpád: Házi- és udvar-kertek berendezése. Gyakorlati útmutatás kezdő kertészek és kertkedvelők részére kisebb házikertek, különösen előkertek berendezésére. Schmidt J. C. után írta: - -. Országos Magyar Gazdasági Egyesület kiadványa. Ilseman Keresztély előszavával. Bp.,1902,"Patria", 98+2 p.+XX t.(fekete-fehér illusztrációk,XVI, és XVIII-XX. oldalszámozás között.)+ 2 színes műmelléklet (lit...
Horváth Sándor: A szőlő gyökérzete és talajművelése. Kiskunhalas, 1987, Szőlészeti és Borászati Szakbizottság. Kiadói papírkötésben. Megjelent 1000 példányban.
Alderton, Geo. E.: Treatise and Handbook of Orange-Culture in Auckland, New Zealand. Wellington, 1884, George Didsbury. Kiadói egészvászon kötés, enyhén kopottas állapotban.
Vegyes szőlészeti könyvtétel, 4 db Dr. Mercz Árpád: A must és a bor egyszerű kezelése. Bp.,1985, Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés. Dr. Oláh László: Szőlészek zsebkönyve. Bp.,1979, Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés. Magyar szőlő és borgazdaság. Szerk.: Nádasdi János. Bp.,é.n., VT Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. Kiadói papírkötés. Taar Ferenc: "Tokaj szőlőveszein." Bp.,1...