Howard Carter: Tut-Ankh-Amen koporsója, és múmiája. Fordította: Dr. Balassa József. Bp., é.n., Franklin, 1 t.+232+1 p.+ 75 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal a borítón.
Beniczky Lajos: Beniczky Lajos bányavidéki kormánybiztos és honvédezredes visszaemlékezései és jelentései az 1848/49-iki szabadságharcról és a tót mozgalomról. Életrajzát eredeti levéltári okmányok alapján írta, a visszaemlékezéseket és jelentéseket sajtó alá rendezte Steier Lajos. Budapest, 1924. Magyar Történelmi Társulat (Magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata Rt. [ny.]). IX + [3] + 786 p....
Benda Kálmán (szerk.): A magyar jakobinusok iratai II. .: A magyar jakobinusok elleni felségsértési és hűtlenségi per iratai 1794-1795. Akadémiai Kiadó, 1952. Kiadói egészvászon kötésben
Huszár Károly (szerk.): Szent Imre album. A jubiláris ünnepségek története képekben. Bp., 1930 Szent Imre Jubileum Rendező Főbizottsága. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban
Fraknói Vilmos: Magyarország egyházi és politikai összeköttetései a Római Szentszékkel III. kötet 1526-1689. Bp., 1903, Szent István Társulat. Félvászon kötés. egy lap kijár.
Martin Collcutt-Marius Jansen-Isao Kumakura: A japán világ atlasza. Fordította: Kertész Balázs, Szentgyörgyi József, Tótisz András. Bp.,1997, Helikon-Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László, Thaly Kálmán, Beöthy Zsolt, Szily Kálmán, Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Bp., 1906, Franklin-Társulat, LXXX+23...
id. mezőbándi Nemes Miklós: A nagyernyei - mezőbándi Nemes nemzetség és a jászberényi Surák tímár nagycsalád élete és kora. hn., é.n., Szerzői kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.