Hadtudományi Lexikon I-II. Szerk.: Szabó József. Bp., 1995, Magyar Hadtudományi Társaság. Kiadói aranyozott műbőr kötés. Mécs Imre (1933-) politikus, 56-os elítélt, Honvédelmi Bizottság elnöke által Dr. Galovicz János (1933-?) ny. ezredes, Magyar Hadtudományi Társaság Légierő szakosztályának volt elnöke, honvédelmi szakértő ("legfontosabb honvédelmi tanácsadómnak") részére szóló ajándékozási soro...
Hadifogoly magyarok története. Szerk.: Baja Benedek - Pilch Jenő - Lukinich Imre - Zilahy Lajos. 1. köt. Bp., [1930], Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, laza fűzéssel, néhány kijáró lappal.
Magyarország hadtörténete I-II. kötet. Szerk.: Liptai Ervin, Borus József, Tóth Sándor. Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Bp., 1984-1985, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói műanyag védőbortóval, jó állapotban.
M. Schwarte: Der große Krieg. 1914-1918. I. Bände: Der deutsche Landkrieg. I. Theil: Von Kriegsbeginn bis zum Frühjahr 1915. Leipzig, 1921, Johann Ambrosius Barth,XVI+535 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, térképek-mellékletek nélkül.
Tábori Pál: Repülők. A levegő hősei. I. kötet. A magyar irodalom jelesei. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva, térképpel. Kiadói egészvászon-kötés.
Lord Jellicoe: Der U-Boot-Krieg. Englands schwerste Stunde. Berlin,1935,Otto Schlegel. Németn nyelven. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, kis sérüléssel a borító egyik sarkán.