Némethy Károly: Földrajz. II. és III. kötet: Az öt világrész. A középiskolák és felsőbb leányiskolák használatára. Bp.,1902, Stephaneum. Negyedik, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Dr. Jávor Alajos: Bányaművelés. Szellőztetés. Bp., 1977, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1600 példányban. Ritka! A szerző, Dr. Jávor Alajos (1910-1981) által Dr. Trethon Ferenc (1923-2012) közgazdász, politikus, munkaügyi miniszter (1977-1981) részére.
"Hütte." Des Ingenieurs Taschnebuch I-II. köt. Szerk.: "Hütte." Berlin, 1911, Wilhelm Ernst&Sohn. 21. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az I. és II. kötet gerincén sérüléssel, a III. kötet sérült, lyukas.