Collected Works of Alexander de Kőrös. 1-4. köt. Szerk.: Terjék József. 1. Sanksrit-Tibetan-English Vocabulary.+Alexander Csomda de Kőrös 1784-1842. A short biography.; 2. Tibetan - English Dictionary.; 3. Grammar of the Tibetan Language.+Alexander Csomda de Kőrös 1784-1842. A short biography.; 4. Tibetan Studies.+Alexander Csomda de Kőrös 1784-1842. A short biography.; Bp., 1984, Akadémiai Kiadó...
Wagner Ferenc (1675-1748): Universae phraseologiae latinae corpus, congestum a. P. Francisco Wagner E S. J. Secundis curis a quopiam ejusdem societatis Sallustiana, Caesareana, Liviana, Corneliana et aliis phraseologiis. I-II. köt. Budae, 1822, Typ. Regiae Univers. Hungariae, 1524 + 83 p. Latin nyelven. Korbeli kopott félbőr-kötésben, possessori bejegyzéssel
Omár Khájjám: Rubáiját. Fordította: Szabó Lőrinc. Szász Endre rézkarcaival illusztrált. Az utószót és a jegyzeteket írta Vekerdi József. Bp., 1965, Magyar Helikon, 30 sztl. lev.+XVII p.+ 3 sztl. lev. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben. Számozott (600/52.) példány.
Sütő András: Istenek és falovacskák. Esszék, újabb úti tűnődések. Bukarest, 1973, Kriterion. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt, kissé kopott papír védőborítóban. A szerző, Sütő András (1927-2006) által aláírt példány.
Sütő András: Engedjétek hozzám jönni a szavakat. Jegyzetek Hómezőn és porban. Bukarest, 1977, Kriterion. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Sütő András (1927-2006) által aláírt példány.
Sütő András: Itt állok, másként nem tehetek... Két dráma. Bukarest, 1975, Kriterion. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt, kissé kopott papír védőborítóban. A szerző, Sütő András (1927-2006) által aláírt példány.
Dr. Osváth Gedeon: Petőfi aszódi ifjúsága. Tanulmány. A címlap és a műmelléklet rajza Velten Armand munkája. A Petőfi-centenárium emlékére kiadja: Országos Evangélikus Tanáregyesület. Aszód, 1925, Vas József Petőfi-könyvnyomdájában, 24 p. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.