Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. 1-5. köt. I. kötet: A kalotraszegi magyar nép művészete. II. kötet: A székelyföldi,a csángó és a torockói magyar nép művészete. III. kötet. A balatonvidéki magyar pásztornép művészete, IV kötet. A dunántúli magyar nép művészete. V. kötet. Hont, Nógrád, Heves, Gömör, Borsod magyar népe. A palócok művészete. Reprint! Budapest, 1985, Helikon. Kiadói díszes v...
Devecseri Gábor (1917-1971)-Kass János (1927-2010): Bikasirató. A borító rajza, az illusztrációk Kass János munkái. Valamint Kass János 3 db műlapjával, színes linómetszet, jelzett, 26x18 cmx3. Bp., 2000, Tótfalusi Kis Miklós Nyomdaipari Műszaki Szakközépiskola. Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Armand Silvestre: Le Nu au Salon de 1896. (Champ de Mars. Pierre Roy erotikus illusztrációival. Paris, 1896., E. Bernard & Cie. Számos egészoldalas erotikus illusztrációval. Átkötött kopott félvászon-kötésben, az eredeti papírborítót a kötéstáblákra kasírozták.
Zala Tibor életéről - művészetéről. Szerk.: Zala Judit. Feledy Balázs előszavával. hn.,(1998), MÁS-KÉP Kulturális Bt. Kiadói kartonált papírkötés. A művész és a szerkesztő aláírásával.
Farkas András: Villon. - - 20 tolrajza. hn.,én., nyn. Kiadói papírmappában. Megjelent 300 példányban.+ François Villon balladái Faludy György átköltésében. Bp., 1947, Officina. Kiadói papírkötésben, a gerince kissé szakadozott, a hátsó borítón hiánnyal, de belül jó állapotban.
A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp. 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.,(Pallas-ny.), 351 p.+16 t. (színes, Horthy Miklós képpel!) Rendkívül gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerinc alsó részén kis sérüléssel, laza fűzéssel, kijáró lapokkal.