1899 Háztartás. A magyar háziasszony közlönye. V évf. 1-36. szám. 1899. jan. 1-1899. dec. 20.+A "Háztartás" 1899. évi karácsonyi melléklete. Teljes évfolyam. Szerk.: Kürthy Emilné. Bp.,1900, Athenaeum, 10+5751+15+1 p. Korabeli reklámokkal, receptekkel, érdekességekkel. Szövegközti illusztrációkkal. Félvászon-kötésben. +A Czentiméter szak- és divatlap egy melléklete.
Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., Athenaeum. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Kurtz Béla: A szállodásipar. Bp.,1942, Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete, 2+273 p. + 9 t. (mellékletekkel.) Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Fornády Elemér: A borkezelés mestersége. Gyakorlati borgazdaság. Bp.,1941, Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete, 4+256+4 p. Kiadói javított gerincű félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kötéstáblákkal.
Dr. Schermann Szilárd: Magismeret I-II. kötet. Bp.,1967, Akadémiai Kiadó, 867+2+208+4. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az I. kötet hátán folttal, jó állapotban. Megjelent 1200 példányban. Nagyon ritka!
Dr. Soós Aladár: Étrendi előírások a gyakorlatban. Előszóval ellátta: Dr. Korányi Sándor. Bp.,1932, Orvosi Hetilap,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.) Harmadik, bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés.
Az Uj Idők receptkönyve. + Az Uj Idők második receptkönyve. Bp., 1931-1934, Singer és Wolfnerm, XVI+272+8; 240 p. Kiadói kopott egészvászon-kötés, az elülső szennylapon ceruzás recept bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal, valamint kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított gerinccel.
Marie Schandri: Regensburger Kochbuch./Anna Huber: Die vollständige Fastenküche oder praktische Anleitung zur Bereitung von Faltenpreisen. Zugleich ein Anhang zu jedem Kochbuche von - -. Regensburg, 1892, Alfred Coppenrath, V-XLI+3+508+142 p. Német nyelven. Kopott egészvászon-kötésben, sérült, javított gerinccel, a címlap és pár lap hiányzik, az utolsó két lap sérült, hiányos.
Szemere László: A téli fülőkegomba. (Collybia Vellitipes Curt.) Az ínséges idők gombája. Különlenyomat KKött Kertészeti Közlönyéből. Pécs, 1930, Pécsi Irodalmi és Könyvnyomdai Rt, 22 p. Kiadói papírkötés.