cca 1910 6 db katonai szabályzat: M. kir. Budapesti I. Honvédkerületi Parancsnokság: Szolgálati szabályzat, Gyakorlati Szabályzat, Lőutasítás, Fegyvertan, Tereptan. Hadseregszervezet.
A magyar katona vitézségének ezer éve I-II. kötet. Szerk.: Pilch Jenő. Horthy Miklós, József kir herceg tábornagy, Gömbös Gyula bevezető soraival. Berkó István, Gyalókay Jenő, Markó Árpád, Pilch Jenő. Bp.,[1933],Franklin-Társulat, XVI+484 p.+6 t. (2 színes.)+506 p.+4 t.(2 színes.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az egyik kötet gerincén címkével.
Georg Hiltl: Der Französische Krieg von 1870 und 1871. Woldemar Friedrich illusztrációival. Bielefeld-Leipzig, 1872, Velhagen&Klasing. Német nyelven. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal és kihajtható térképekkel illusztrált. Kopott félbőr-kötésben, névbélyegzővel.
Sorsdöntő csaták. I-II. köt. Marathontól a Második világháborúig. Szerk.: Dr. Lukinich Imre és Markó Árpád. Vitéz Szombathelyi Ferenc vezérezredes, vezérkari főnök bevezető soraival. Bp.,1943, Franklin, 523+527 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, kopott borítóval.
Szentkirályi Endre: Cold War to Warm Cooperation. The military service of Cleveland Hungarians. Egy amerikai város magyar katonái. 1950-2014. Bp.,2014, Zrinyi. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Dr. Iványi Béla: Báró Máriássy András táborszernagy, a Mária Terézia-Rend lovagja, 1757-1846. Pécs, 1937, Pécsi Egyetemi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban, felvágatlan példány.