Hunfalvy János: Budapest és környéke eredeti képekben. Pest, 1859., Lauffer és Stolp, 243 p+ 1 t.( A váci temető Pesten, acélmetszet) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, kijáró, sérült, hiányos címlappal, három lap kijár (120-127. között), két lap laza, részben kijár (74-79. között), a Rohbock acélmetszetei közül csak egy van meg, a ...
Dr. Bokor Ervin: Menekülés a szibériai fogságból. Japánon és Anglián keresztül. Két magyar tiszt viszontagságai. Bp.,1919, Franklin, 520 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Debrecen utcanevei. Szerk.: Nábrádi Mihály. Debrecen, 1984, Debrecen megyei városi Tanács V.B. Művelődési Osztálya. Debrecen utcanevei, térkép-melléklettel., 49x69 cm. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.) Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, hiány...
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.+XXIV+326 p.+8 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borít...