Likőripari kézikönyv. Szerk.: dr. Sólyom Lajos. Bp.,1978, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban egy szakadással. Megjelent 4000 példányban.
Dr. A. Heller: Motorwagen und Fahrzeugmaschinen für flüssigen Brennstoff. I. Band: Motoren und Zuberhör. Berlin, 1925, Julius Sporinger, IV+2+438+2 p. Második kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Morva Rezső: Kézikönyv a locomobil és stabil gőzgépek kezeléséről 673 kérdés és felelet. Hatodik bővített kiadás Bp., 1914. Molnár Imre. Korabeli kissé szakadozott félvászon kötésben.
N. I. Sacov: Olajkutak fúrása. Ford.: Dr. Viczián István. Bp.,1951, Nehézipari Könyv- és Folyóirat Vállalat. Kiadói papírkötésben. Megjelent 500 példányban.
Dr. Welesz Rudolf: Vasporkohászat a vas és az acél porkohászata. Vaskohászat Enciklopédia XIII. Bp.,1968, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötésben. Megjelenet 800 példányban.
A magyar ipar almanachja. Szerk.: Dr. Ladányi Miksa. Br. Szterényi József előszavával. Bp., 1932, "Magyar Ipar Almanachja" Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
C. Bach: Die Maschinen-Elemente. Ihre Berechnung und Konstruktion. I-II. kötet. I. kötet: Text. II. kötet: Atlas. Stuttgart, 1897, Arnold Bergsträsser, XVIII+702+2 p.+4 t.+54 t.+29 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, I. kötet gerincén sérüléssel, két kijáró lappal.
Mihalik Gyula: Textilanyagisme és technológia. Iskolák, kereskedők, szabóiparosok és fogyasztóközönség számára. Bp.,1918,Athenaeum, 116 p. Kiadói illusztrált papírkötés, egy-két kissé foltos lappal.