Joy Francis: Heten az intézetben. Fordította: Nyíreő Éva. Sipos Béla rajzaival. Bp.,[1940], Athenaeum. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Benedek Marcell: Flóra. Regény fiatal leányok számára. Benedek Elek jegyzetei nyomán. E. Kühner Ilse rajzaival. Bp.,é.n.,Új Idők (Singer és Wolfner), 201+3 p. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a hátsó borítón kis foltokkal, ajándékozási sorokkal. egyébként jó állapotban.
Faylné Hentaller Mária: A sződy leányok. Bp.,1905, Magyar Könyvkiadó. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Dörner és Heimberg-kötés, kissé kopott borítóval.
Benedek Elek: Mária. Regény levelekben. A borító illusztrációja Nagy Kálmán munkája. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,[1928],Singer és Wolfner, 157 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, hiányzó elülső szennylappal.
Benedek Elek: Galambok. Elbeszélések fiatal leányoknak. Bp.,[1933],Athenaeum, 114+2 p. Ötödik kiadás. Kiadó illusztrált (Janovits) félvászon-kötés, a kötéstáblák belsején a lapok, és a szennylapok pótoltak, ajándékozási sorokkal de egyébként jó állapotban.
Clara Nast: Csöppike az iskolában. Gáspárné Dávid Margit fordítása. Galambos Margit, és Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,1930, Nova. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, ajándékozási sorokkal.
Clara Nast: Csöppike a pajkos kis leány. Gáspárné Dávid Margit fordítása. Galambos Margit, és Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,1930, Nova. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopottas borítóval, laza fűzéssel, ajándékozási sorokkal.