Launay, Carl .Ludovico. de.: Der Seinen zu erziehen habenden Jungen Cavalier in der Profan- und Kirchen-Historie, So wohl als in der Geographie, Denen Haupt-Principiis Juris Publici, dem noethigsten von der Heraldic, der Genealogie derer vornehmsten Haeuser in Europa/ und was sonsten zu dem Anfang der Staats-Wissenschafft gehoerig Getreu, und gruendlich unterweisende Hofmeister, Zum Nutzen derer beyden Jungen Herren Grafen von Nostiz und Rhineck.
Ester und Anderter Theil. 2 kötetben
Augsburg, 1738 Martin Veith 1t (címkép) [12], 270p, [22] 6 kihajtható metszettel (térképek, leszármazási tábla);440p. (22). Számos egészoldalas és kihajtható táblával, térképpel, leszármazási táblával. Korabeli, gerincén sérült egészbőr kötésekben. Launay munkája a világ országainak leírása, gazdagon illusztrált tudományos munka. ./ With lots of engraved tables and fold outs (maps and heraldic table) In damaged full leather binding.
Weszprémi István: Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza II. köt. (Második száz, első rész.) Succincta Medicorum Hungariae et Transilvaniae Biographia. Ovostörténeti Könyvek - Libri Historiae Mediciae. Ford.: Kővári Aladár. Bp., 1962, Medicina. Latin-magyar nyelvű, bilingvis kiadás. Kiadói félbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 900 példányban, ebből 250 példány számozott. Számozott (250/205.) példány.
Dr. Roth Samu: Az ásvány-, kőzet- és földtan alapvonalai. A gymnáziumok IV. osztálya számára. Bp.,1890, Franklin-Társulat, VIII+184 p.+6 t. (4 egészoldalas képtábla, és két kihajtható táblával, közte Magyarország színes földtani térképe, terv.: Roth Samu, rajz.: Forberger Vilmos, 1:3.700.000, Bp., Posner, 18x26 cm.) Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban.
Heitzmann, dr. C. Die descriptive und topografische Anatomie der Menschen in 600 Abbildungen. I.-II. Wien, 1875. Braumüller. Kiadói félbőr kötésben. Kopott.
Achille Cazin: Les Forces Physiques. A. Jahandier szövegközti illusztrációival. Bibliothéque des Mervilles. Paris, 1869, L. Hachette et C. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, intézményi bélyegzőkkel, foltos.
Dr. Lenhossék Mihály: Útmutatás az anatómiai gyakorlatokhoz. Bp.,1930, Universitas, VIII-9-278 p. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel.
Dr. Székely Sándor (szerk.): A Semmelweis Orvostudományi Egyetem klinikáinak és intézeteinek története (1945-1975). Bp., 1976. Kiadói egészvászon kötés, sérült plakettel, kopottas állapotban.