Kolligátum különféle, XVIII. századi kiadású művekből: Oratio. Omnipotens&misericordissime Deus, ... hn.,én, ny.n., ismeretlen mű, hiányos, latin nyelven, körbevágott, hiányos, csak: 1. t. (S. Sigismundus Rex, rézmetszet)+2 p.! Leges et Indulgentiae Almae Confraternitatis sub titulo S. Stephani I. Hungariae Apostolici Regis. Posonii (Pozsony), 1750, Typ. Joannis Michaelis Landerer, latin nyelv...
Miguel de Cervantes Saavedra: Az elmés nemes Don Quijote de la Mancha. 1-4. Ford.: Győry Vilmos. Bp.,1873-1876, Athenaeum, 461+436+424+496 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, és kiadó aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítókkal, márványozott lapélekkel, az I. kötetben ex libris-szel, az I. kötet elülső kötéstábláján és elülső szennylapján ceruzás firkával.
Omár Chájjám: Robáiyát. Ford.: Hegyi Endre. Hegyi Endre utószavával. Bp., 1959, Magyar Helikon. Szász Endre 135 eredeti rézkarcával. Számozott (2000/1284.), és a művész, Szász Endre (1926-2003) által aláírt példány. Bibliofil kiadás. Kiadói selyemkötésben, ajándékozási bejegyzéssel, az utószó és a jegyzet részen a kettős lapokat felvágták./ With the copper engravings of Endre Szász and Signed by t...
Márai Sándor Napló sorozat 6 kötete, teljes sorozat, egy második kiadás, a többi első kiadások! Napló. (1943-1944.) Márai Sándor munkái. Bp., 1945, Révai. Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés. Napló. 1945-1957. Washington, 1958, Occidental Press, 235+5 p. Első kiadás. Kiadói kopott borítóval. Napló. 1958-1967. München, 1977, Ujváry "Griff". Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés,...
Táncsics Mihály: Táncsics Mihály művei 12. és 10. kötet. (Egybekötve.) 12. kötet: Hunnia függetlensége. Harmadik kiadás. Nyilatkozat Széchényi István gróf "Két garas" című tervére. Második kiadás. 10. kötet: I. rész: Királylista és republikánus. II. rész: A forradalomról. III. rész: A koczka fordul. Első kiadás. Bp.,1873-1885, Kocsis Sándor ny.-Központi Táncsics-Bizottság (,Müller K.-ny.), 2...