Cantu Caesar: Világtörténelem. 1-15. kötet. (A XI. kötet hiányzik) A VII. turini olasz kiadás után. Egerben, 1858-1876. Szent István Társulat. Hozzá tartozik: Cantu Caesar: Az utolsó harmincz év története. (1848-1879) Eger,1881.Szent István Társulat. XI+ 338 l+ 1 lev+ 52 l. Az első kötet 2. kiadás a többi első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban
Hübner, Johann: Genealogische Tabellen,. nebst denen darzu gehörigen Genealogischen Fragen, zur Erläuterung der politischen Historie 1 Teil Leipzig, 1725. Gleditsch 333 tábla + 7p register. Megviselt, hiányos gerincű egészbőr kötésben.
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Törtténelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp.-Salzburg 1989. Széchenyi kiadó. 307p. Könyv és hozzá rengeteg korabeli dokumentum, részvény, plakát, okirat másolata, aranyozott tékában. Érdekes összeállítás. Kiadói címere, műbőr tékában.
Ribáry Ferenc: Világtörténelem a mívelt magyar közönség számára. Földabroszokkal, arcz és mívelődéstörténeti képekkel díszítve. I-VIII. kötet (a III. kötet hiányzik) Bp., 1879-1882. Méhner Vilmos. Mindegyik kötetben rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Egységes, díszesen aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben.
Zarándy A. Gáspár:Árpád vére. Hohenlohe. Dedikált! Bp., 1904, Hornyánszky Viktor csász. és Kir. Udvari Könyvnyomdája. Kopottas, sérült kiadói egészvászon kötésben, merített papíron.
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.