Hunfalvy, (János) Johann (1820-1888) - Rohbock, Ludwig (1824-1893): Ungarn und Siebenbürgen in malerischen Original-Ansichten. I-III. köt. Darmastadt, 1857-1864, Gustav Georg Lange, 1 t. (díszcímlap)+367 p.+37 t. (acélmetszetek.); 1 t. (díszcímlap)+522 p.+110 t.(acélmetszetek.)+1 t. (díszcímlap)+174 p.+54 t.(acélmetszek.) Német nyelven. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, tulajdon...
A Magas Tátra. Die Hohe Tatra. Tatry. Benne Divald Károly fekete-fehér fotóival. Dr. Szlávik Mátyás: Fürdők, nyaraló telepek, üdülő helyek, menházak ismertetése szövegben és képekben. Eperjes,[1913], Magyarországi Kárpát Egyesület támogatásával készítette Divald Grafikai Műintézete, 10 p.+32 t. (Divald Károly fekete-fehér fotói) +4+127 (Szlávik Mátyás: Fürdők, ... Lapszámozáson belül Divald Kár...
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. Das 1000 jährige Ungarn und die Millenniums-Austellung. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságá...
Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Az előszót írta József Főherceg. A II. részben Győr vármegye községeinek leírásával, valamint személyi adattárral. Bp., 1938, A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 760 p.+31 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Dr. Kogutowicz Károly: Dunántúl és Kisalföld. Írásban és képben. I-II kötet. Szeged, 1930-1936, M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Földrajzi Intézete, (Bp., Athenaeum-ny.), 298+ 5 térkép (közte 3 db., színes, kihajt.)+LX t. (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.)+1 kihajtható táblázat.+352 p.+XCVI+2 (színes) t+ 1 kihajtható térkép. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón ki...
[Slatin, Rudolf Carl von]: Slatin Rudolf pasa: Tűzzel-vassal a Szudánban. Küzdelmeim a dervisekkel, fogságom és szökésem. 1879-1895. I.-II. köt. Ford.: Dr. Jankó János. Bp., 1896., Athenaeum, 1 t. (címkép.)+XI+465+2 p.+9 t.+1 térkép+329+4p.+10 t.+1 térkép. Számos fekete-fehér egészoldalas képpel illusztrálva. Kiadói festett egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
Balla Vilmos: A kávéforrás. Régi pesti kávéházak legendái. Bp.,1927, (Légrády-ny.), 239+1 p. Második kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötésben, az elülső papírborítót bekötötték, jó állapotban.
Felfedezők Lexikona. Szerk.: Dr. Kéz Andor. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott gerinccel, de egyébként jó állapotban. 1934-1936 A földgomb c. folyóirat 7 száma (V. évf. 1., 3., 10., VI. évf. 4., VII. évf. 3., 6.,9.) Szerk.: Dr. Baktay Ervin, és Dr. Kéz Andor. Kiadói papírkötésben.
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye és Kecskemét th. jogú város adattára. Szerkesztették: Csatár István, Hovhannesian Eghia és Oláh György. (Előszó: vitéz dr. Endre László alispán.) Budapest, 1939. Kultúra Könyvnyomdai Műintézet. Kiadói, laza egészvászon kötés, első néhány lap foltos.
Budapest műszaki útmutatója. Kiadta: A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. Szerk.: Edvi Illés Aladár. Bp., 1896., "Pátria", 4 sztl. lev.+606+2+6 (hirdetések) p. Lapszámozáson belül számos egész- és kétoldalas, szövegközti illusztrációkkal, és kihajtható mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerincén kis hiánnyal, egy kihajtható tábla szakadt. "Ráth Károly kir. mérnök...