Pók Judit: Szabolcs vármegye katonai leírása 1782-1785. Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Levéltárának Kiadványai II. Közlemények 7. Nyíregyháza, 1993, Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Levéltára. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
Koncz József: A marosvásárhelyi evangélikus református kollégium története. Különlenyomat a Kollegium 1883-1888. és 1894/1895. iskolai évi értesítőiből. Bp.,1896, Sztujpár István a Református Kollégium betűivel, 774 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, festett lapélekkel.
Tokaj-Hegyaljai album. Kiadja a Tokaj-Hegyaljai Bormívelő Egyesület és Elnöke Báró Vay Miklós. Szerk.: Dr. Szabó József, Török István. Bp.,1984, ÁKV. Magyar, angol, francia és német nyelven. Kiadói félműbőr-kötés. 1867-es Emich Gusztáv kiadvány reprint kiadása.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XV+ 407 p. + 1 kihajtható térképpel. Számos szövegközti, és egészoldalas rajzzal, ábrával fotóval illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, térkép nélkül.
Paul Schebesta: Bei den Urwaldzwergen von Malaya. Leipzig, 1927, F. A. Brockhaus. Első kiadás. Német nyelven. Színes térkép-melléklettel. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.