Gárdonyi Géza: Isten rabjai. Ifjúság számára átdolgozott kiadás. Biczó András rajzaival. Bp.,(1934), Dante, 1 t.+274+2 p.+ 7 t. Szövegközti fekete-fehér és színes egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal.
A Franklin Kézi Lexikona II-III. Bp., 1911-12. Franklin Társulat. Kiadói szecessziós, aranyozott gerincű félbőrkötésben, kissé kopott gerincekkel, a II. kötet gerincén kis sérüléssel.
Hatvany Lajos: Feleségek felesége. Petőfi, mint vőlegény. A borító grafikája Jeges Ernő (1898-1956) munkája. Bp.,1919, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., 354 p.+6 t.+2 p. Számos szövegközti és egész oldalas képpel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítókat felhasználták, a félvászon borító kissé kopott, karcos, a hátsó papírborító és az utolsó két lap foltos, egyébként jó állapotban.
A magyar művelődés története. 1-2. köt. (Egy kötetben.) Szerk.: Lukács György. A könyv fametszetű díszeit Reiter László készített. Bp.,[1929], Pantheon, 678 p. Gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, kijáró elülső szennylappal. egy hiányzó térképpel, a 390-395. oldalak között az illusztrációk kijárnak.
Kolligátum hét különféle munkából, Magyar Könyvtár sorozatból:
Moeller M. Ottó: Az aranycsináló. Fordította Szerdahelyi Sándor. I-II. füzet.
Angyal Dávid: Bethlen Gábor életrajza. Szövegközti illusztrációkkal.
Sipulusz (Rákosi Viktor): Ujabb humoreszkek.
Kazinczy Ferenc: Pályám emlékezete. (Szemelvények.) Kiadta és bevezetéssel ellátta: Balassa József.
Zöldi Márton: Szinész-históriák.
Arany János: Buda Halála. Hún-rege. Bevezetéssel ellátta Moravcsik Géza.
Antaloe France: Régi dolgok. Elbeszélések. Fordította Ambrus Zoltán.
Bp.,(1899), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 78+2+84+72+65+7+64+79+IX+134+2+48 p. Korabeli átkötött félbőr-kötés, kopottas gerinccel és borítóval.
Rozgonyi Tamás-Zsille Zoltán: Búcsú Hegedűs Andrástól. Bp., 2001, Osiris. Zsille Zoltán dedikációjával! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. Az egyik szerkesztő, Zsille Zoltán (1942-2002) szociológus, újságíró által dedikált.
Fodor László: Novemberi vándorok. (Novellák.) Békéscsaba, 1917, Tevan. Kiadói papírkötés, a borítója megviselt, a gerince sérült, javított, cellux-szal ragasztott, de belül jó állapotban.
Ibsen Henrik: Rosmersholm. Fordította: Balogh Vilma. Modern Könyvtár 22-25. Bp.,é.n., Athenaeum. Második kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadozott, kissé hiányos gerinccel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.