Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Bp., 1991, Pest-Budai Ifjúsági Kultúr Egylet. 2 térkép-melléklettel, és két kétoldalas térképpel. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel. Megjelent 2000 számozott példányban. De ez számozatlan példány. Kereskedelmi forgalomba nem került.
Lázár István: Una Storia Illustrata d'Ungheria. Bp.,1993,Corvina. Olasz nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, sérült hátsó kötéstáblával.
Anti Szabó János: Így volt, hogy volt... Emlékképek a gödöllői kastélyról. Szerk. és a szövegeket válogatta: Varga Kálmán. Bp.,1994, Cégér. Kiadó kartonált papírkötés.
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 609 p.+ 1 térkép. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben.
Balla Antal (1886-1953) történész, egyetemi tanár újságíró aláírásával.
Pákozdy László Márton (1910-1993) református lelkész, teológus, akadémiai tanár, egyházi író magánkönyvtári bélyegzőjével.
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Második,bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben,a gerincen és a borítón kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Sebess Dénes: Két Magyarország. Az elmúlt század politikai eszményei. Bp.,[1931], Könyvbarátok Szövetsége,(Kir. Magyar Egyetemi Nyomda-ny.), 258 p. Fekete-fehér egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopott borítóval, és kissé kopott gerinccel.