A magyar polgári törvénykönyv tervezete. Második szöveg. Közzéteszi: az Igazságügyminisztériumban Szervezett Állandó Bizottság. Bp.,1913., Grill Károly, XVI+504 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
Irk Albert: Az új nemzetközi jog. I. Bevezetés a nemzetközi jog tudományába. II. A háború nemzetközi joga. Diplomáciai kézikönyvek. I. Bp., 1925., Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek.) Kiadói papírkötés, a könyvtest elvált a borítótól, de egybe van, a borító sérült, ketté szakadt.
Vincze János: Magyarország Új Alkotmányának Tervezete. Bp.,2005., NDP. Kiadói papírkötés.
A szerző által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) előadóművész, tanár, a Magyar Rádió főbemondója részére dedikált példány
Törvények a képviselőválasztásról és az összeférhetetlenségről. Kiegészítve a reájuk vonatkozó későbbi törvényekkel. Bp.,1896, Eggenberger (Hoffmann Alfréd.),(Athenaeum-ny.), 80+3 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült, rossz állapotban.
William Bennett Munro: The Government of American Cities. New York, 1923., The Macmillian Company. Angol nyelven. 3. kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
Frank Ignácz: A közigazság törvénye Magyarhonban. Jogtudomány Magyar Klasszikusai. Bp., 1987. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, a gerinc alján kis ütődéssel, kis folttal.
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V., VI. VII. kötet: 1913-1926, 1927-1928. 1929-1933 Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929-35, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés,. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki. 'Józsa Sándor "Arany kalász" Gyógyszertára. Kunhegyes' bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert "Arany kalász" patika bélyegzőjével. Ritka!
Dr. Szondy Viktor-Jónás Endre: Diplomáciai lexikon. (A magyar törvények és rendeletek nemzetközi vonatkozásai, a nemzetközi jog, nemzetközi magánjog és nemzetközi büntetőjog általános elvei, külügyi igazgatás, Magyarország által kötött jogi és gazdasági vonatkozású nemzetközi szerződések, a külállamok szervezetére és gazdasági életére, valamint a külkereskedelmi forgalomban szerepet játszó terményekre és nyersanyagokra vonatkozó ismeretek.) Bp., 1947, Kulcsár Andor, 1048+4 p.+7 t.(4 színes.) Későbbi aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.
Jogi és gazdasági kézikönyv ipar és kereskedelem számára. Összeáll.: Dr. Stiassy József. Uránia Jogi és Gazdasági Könyvtár 4. szám. Bp., én., Székely Nyomda. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
Ajtay Gábor dr.: Folyamhajózás a nemzetközi jogban és a Duna. Bp., 1933. Kir. M. Egyetemi nyomda. 234p. Kiadói papírkötésben, kis szakadásokkal. Ritka!
Az 1885-dik évi törvények gyűjteménye. III. füzet. (XXVI-XXVIII t.cz.) Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp., 1886, Nagel Ottó,(Pesti Könyvnyomda Rt.) Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon a belügyminisztérium pecsétjével.
Dr. Gajzágó László: A nemzetközi jog eredete, annak római és keresztény összefüggései. Különösebben a spanyol nemzetközi jogi iskola. Bp., 1942, Stephaneum, XI+433 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, 338-339. oldalak között laza fűzéssel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.