Mémoires de madame la duchesse d'Abrantes ou Souvenirs historiques sur Napoléon, la Révolution, le Directoire, le Consulat, l'Empire et la Restauration Paris, 1831-1837 De L. Mame. 16 kötet a 18 ból. Korabeli egészvászon kötésben. Francia nyelven. / 16 of 18 volumes. Full linen binding, in good condition. In French language.
Aquincumi babérágak. Kuzsinszky Bálint emlékének szenteli Budapest székesfőváros közönsége és a Pázmány-Egyetem Érem- és Régiségtani Intézete. Laureae Aquincenses Memoriae Valentini Kuzsinszky Dicatae. I-II. kötet. Dissertationes Pannonicae ex Instituto Numismatico et Archeologico Universitatis de Petro Pázmány nominatae Budapestensis provenientes. Ser. II. No 10-11. Bp., 1938-1941, Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Érem és Régiségtani Intézete, 341 p.+LXXX t. (Fekete-fehér fotók, 40 levélen) +346+2 p. +LXVII t. (Az utolsó hat táblán dupla számozással, összesen 61 t., 31 levélen. Fekete-fehér fotók.) Egészoldalas és szövegközti ábrákkal. Latin, magyar, német, francia és angol nyelvű tanulmányokkal. Kiadói papírkötés, az I. kötet gerincén a borító szakadt, a fűzések lazák. Ritka!/Paperbinding, the spine damaged on the first volume, the bindings are loose. With studies in Latin, Hungarian, German, French and English language.
Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. Szerk.: Csutak Vilmos. Sepsiszentgyörgy, 1929, Székely Nemzeti Múzeum,(Kolozsvár, Minerva-ny.), 780+4 p.+6 t. (Közte egy kihajtható térképpel.) Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, javított kötéssel, a gerincen kis sérüléssel, a borítón és a gerincen kis foltokkal.
Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete. III. köt. Montreál, 1974, Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző által dedikált, dátumozott példány.
Németh István: Demokrácia és diktatúra Németországban. 1918-1945. I-II. köt. I. köt.: Az 1918. novemberi forradalom és a Weimari Köztársaság. Összegzés és dokumentumok. II. köt.: A "Harmadik Birodalom." (1933-1945.) Összegzés és dokumentumok. Bp., 2007., L'Harmattan. Kiadói papírkötés. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált!
Max von Boehn: Das Bühnenkostüm in Altertum, Mittelalter und Neuzeit. Berlin, 1921, Cassirer, 10+495+1 p. Német nyelven. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott, kissé foltos félpergamen-kötés. /Half-parchment-binding, with little bit worn, and little bit spotty cover. In German language. First edition.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.