Ponson du Terrail: Egy király ifjúsága 1-7. kötet.
Egy király ifjusága I-III. kötet:
1. A szép aranyművesné.
2. A navarrai herceg szerelmei.
3. A flórenci méregkeverő.
A két Henrik harca I-III. kötet:
1. A négy alsó szövetsége.
2. A meudoni fehér ház.
3. Szent-Bertalan-éj.
A Valois család tragédiája I-II. kötet:
1. Montpensier hercegnő.
Fordította: Dr. Endre Dénes.
Bp.,[1928],Palladis Rt., (Pallas Rt.-ny.), 255+1+296+287+320+303+271+304 p.
Kiadói aranyozott díszes egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett felső lapélekkel, változó állapotban, kopott borítókkal, két kötet kivételével sérült gerincekkel, ezek közül egy kötet gerince hiányzik, az egyik kötet címlapja hiányzik, intézményi bélyegzőkkel. A 8. kötet hiányzik.
1904-1918 Dr. Hankó Vilmos (szerk.): Universum. Évkönyv a család és az ifjúság számára. I., III., VIII. évfolyam. Szerk.: Dr. Hankó Vilmos. Bp., 1904-1918, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói festett, illusztrált fél- és egészvászon kötésben, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, 4 db
Tóth Árpád összes versei. Bevezette és a hátrahagyott költeményekkel és töredékekkel együtt sajtó alá rendezte Szabó Lőrinc. Bp., é.n., Athenaeum. Ötödik kiadás. Kiadói félvászon kötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóban.
Voltaire: Zadig a vagy a végzet. Bp.,1961, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés. Számozatlan példány.
Montesquieu: Igaz történet. Bp.,1963, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés.
Petőfi Sándor: János vitéz. Móra klasszikusok. Rónay Emy rajzaival. Bp.,1993,Móra. Kiadói keménykötés.
Változó állapotban.