A magyar diabetológia története. Szerk.: Dr. Winkler Gábor, Dr. Jermendy György. Bp., 2008, Tudomány Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Zdeněk V. Spinar: Élet az ember előtt. Az élővilág kialakulásának és fejlődésének lebilincselő története 162 színes illusztrációval. Bp., 1979, Gondolat. Kiadói félvászon kötés, papír védőborítóval.
A természet világa sorozat 10 kötete, I-X. kötetek.A Királyi Magyar Természettudományi Társulat százéves fennállásának emlékére. Szerk. Bartucz Lajos.7 kötet a sorozatból. I. A csillagos ég II. A légkör III. A Föld és a tenger IV. A Föld és az élet története V. A kémia és vívmányai 1. rész VI. A kémia és vívmányai IX. Az állat és élete 1. rész X. Az állat és élete 2. rész Bp. 1938- 1944. Egyetemi Ny. 7 db. A több ezer oldalas munka 45 színes, 226 fekete műmelléklettel, 2192 szövegközti képpel és 1 csillagtérképpel illusztrálva. Aranyozott kiadói, kopott gerincű félbőr-kötésben
Handbook of Chemistry and Physics. Szerk.: Charles D. Hodgman. Cleveland,1962,The Chemical Rubber Publishing. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
Vegyes könyvtétel, 3 db:
Josef Augusta: Az ősvilág állatóriásai. Fordította: Zólyom Antal. Pécs,1994,Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés.
Bernhard Grzimek: Ausztrália különös állatai. Bp.,1980, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés.
Kenyeres Lajos - Ifj. Dr. Tildy Zoltán: Védett természeti ritkaságaink. Bp., 1960, Mezőgazdasági kiadó. Kiadói egészvászon kötés.
A természet világa sorozat 2 kötete, A kémia és vívmányai II. kötet.; Az állat és élete II. kötet. Bp.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félbőr-kötésben, sérült gerinccel, egy előzéklap hiány. de belül jó állapotban,