Árufuvarozási utasítás. (Áruk, élőállatok és hullák fuvarozására.) Kiadja: Magyar Államvasutak. Bp., 1986., Közlekedési Dokumentációs Vállalat, 241 p. Kiadói nyl-kötés.
Szekeres József: Ganz Ábrahám és a magyar közlekedési technika. Közlekedési Múzeum Füzetei 3. Bp.,1968, Közlekedési Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Németh István: Iker-bakterház. Emlékképek 1942-től 1999-ig. Barcs, 2000., Szerzői kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész részére dedikált példány.
Lovas József-Mezei István: Dízel-vontatójárművek gazdasági üzeme II. Bp., 1984, Budapesti Műszaki Egyetem Mérnöki Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötés, kopott gerinccel. Megjelent 268 példányban. Szerzői tiszteletpéldány bebélyegzéssel, Mezei István hagyatékából.
Mezei István 2 műve: Diesel-vontatójárművek tengelyhajtásának szerkezete és üzeme. Bp.,1969, Mérnöki Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötés. Megjelent 229 példányban.+Diesel-vontatójárművel és alkatrészeik tisztítása. Bp., 1969, Budapesti Műszaki Egyetem Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötés. Megjelent 222 példányban.
A vasúti tisztképzés száz éve. 1887-1987. MÁV Tisztképző és Továbbképző Intézet. Szerk.: Dr. Czére Béla. Bp., 1987, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés.