Bóna István: VII. századi avar települések és Árpád-kori magyar falu Dunaújvárosban. Fontes archaeologici Hungariae. Bp., 1973., Akadémiai Kiadó, 161 p.+1 (kétoldalas melléklet,I-III./IV. térkép.) t. Szövegközti ábrákkal, képtáblákkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Nagy Géza: Az Álmos-monda. Mythologiai tanulmány. Különlenyomat a Székely Nemzetből. Sepsiszentgyörgy, 1884., Jókai-nyomda Rt., 33 p. Kiadói papírkötésben, szakadozott. Ritka! Szerző, Nagy Géza (1855-1915) régész, etnográfus által az öcsének dedikált példány, dátumozva (Sepsiszentgyörgy, 1884., VIII. I.)
Dr. Érdy Miklós: Az Ordos-pusztai magyarok: Valóság vagy legenda? Expedíció a korai hun birodalom területére. Előadás a cleveandi XXIX. Magyar Kongresszuson, 1989. nov. 25.-én az Árpád Akadémiai Orientalisztikai Osztályának ülésén. Különlenyomat. Cleveland, 1990, Árpád Könyvkiadó,III+226-278+IV-XI p. Kiadói papírkötés. Dr. Érdy Miklós (1931-2017) vegyészmérnök, fogorvos, orientalista kutató ál...
Attila és hunjai. Szerk.: Németh Gyula. Budapest, 1940, Magyar Szemle Társaság, 330+2 p.+XX t.+2 (kihajtható térkép) t. Kiadói egészvászon kötés, intézményi bélyegzővel.
Zajti Ferenc: Magyar évezredek. (Skytha-hun-magyar faji azonosság.) Második kiadás. Bp., 1943., Móricz Zsigmond Könyvkiadóvállalat,(Pátria-ny.), XII+444 p.+ 25 t.+ 4 (kihajtható melléklet.) Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy tábla hiányzik, egy kijár, benne az erdeti, de szétszakadt papírborítóval, Dr. Dajbukát Gergely ex...
F. - Győri Nagy Iván: Lubellei és Kisfaludi Lipthay család nemzedékrende és oklevelei. Pest, 1858, Beimel I. és Kozma Vazul. Egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Kerékgyártó Árpád: Magyarország történetének kézikönyve. III. és IV. rész. III. rész: A mohácsi csatától a linczi békekötésig, s III. Ferdinánd kir. halálig. 1526-1657.; IV. rész: I. Leopold kir. székfoglalásától a szatmári békéig. 1657-1711. Pest,1868-1869,Heckenast Gusztáv, VII+224;2+192 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé doho...