Kincs István: Az Irsay ősök. Ifjúsági regény. Szombathely,[1943.],Martineum Rt., 151+3 p. Második kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
3 db könyv; Veres Zoltán: Tóbiás és Kelemen; Irgum-Burgum Benedek; Rongy Elek, a példakép. Bukarest, 1974. Arany László: Magyar népmesék. Bp. Nemes Nagy Ágnes: Az aranyecset. Bp., 1962. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
R. M. Ballentyne: A korallsziget. Fordította: Peterdi István. Bp., é.n., Franklin. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a kötése javított, sérült, a címlap és az elülső szennylap kijár.
Vegyes könyvtétel, 4 db: Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről. Würtz Ádám rajzaival.+Dala László: Mit mesélnek a hegyek? Szecskó Péter rajzaival+Megay László: Könyves könyv. Rékassy Csaba rajzaival.+Bolgár György: Híd a folyó felett. Csergezán Pál rajzaival. Bp.,1976-1980, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, és kiadói félvászon-kötés, változó állapotban, az egyik foltos.