Szabolcs vármegye. (Szabolcs és Ung k. e. e. vármegyék.) Szerk.: Dienes István. Vármegyei Szociográfiák. Szerk.: Csíkvári Antal. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala,(Merkantil-ny.), 368 p. Kiadói aranyozott,festett egészvászon-kötésben, az elülső táblán a vármegye festett, dombornyomott címerével, kissé kopott borítóval, hiányzó gerinccel. A könyv szerkesztője, Dienes Ö. István (1906-...
Budapest története. I-II. köt.: Budapest az ókorban. I-II. rész. Szerk.: Szendy Károly. Bp.,1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XXIII+352 p.+LIV (fekete-fehér képtáblák)+1 (kihajtható ábra) t. +2 (kihajtható térkép)+1 (nagyméretű térkép-melléklet:Az őskori kultúrák Budapest területén, 73x61 cm) t.; 353-867 p.+LV-CXLVII (fekete-fehér képtáblák)+1 (kihajtható ábra) t.+4 (kihajtható térkép) t. Kiadói kiss...
Schwartz Elemér: A nyugat-magyarországi német helységnevek. Bp., 1932, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó. DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott gerinccel, javított borítólapokkal.
Magyarország kereskedelmi, ipari és mezőgazdasági címtára. Budapest és környéke. Ungarns Adressbuch für Handel, Industrie, Gewerbe und Landwirtschaft. Budapest und Umgebung. Bp.,1926-1927, Rudolf Mosse, 1141-1826 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, szétvált kötéssel.
1929 Magyar művészet V. évf. 8 száma, Pécsről szóló tematikus szám. Bp.,1929,Athenaeum, 4 p.+1 t.+583+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
N. Szabó Gyula: Zalaország. IV., VII-IX. füzetek. N. Szabó Gyula könyvei. Keszthely, 1926-1927., Nádai Ignác és Fia-ny.-Lőwy B.-ny. Papírkötésben, kettőről a hátsó borító levált, hiányzik, egyről a hátsó borító levált, ex libris-szekkel, intézményi bélyegzőkkel.