cca 1920-1940 5 db Balatont ábrázoló üvegnegatív, mellettük későbbi, modern előhívásaikkal és egy plusz fotóval (5+1 db), üvegnegatívok: 10,5x8,5 cm, fotók: 11x9 cm
1885 Elnöki jelentés a Balaton-füredi Szeretetház 1884-ik évi állapotáról s 14 évi működéséről. Szerk.: Écsy László. Kiadja: Szeretetház Igazgatótanácsa. IV-ik értesítő. Veszprém, 1885, "Szent-István"-ny., 160 p. Kiadói papírkötés, szétvált gerinccel, kissé viseltes állapotban.
Dr. Lipp Vilmos: A keszthely-dobogói sírmező. Értekezések a Történelmi Tudományok Köréből. XI. köt. VIII. sz. Bp., 1884., MTA, 24 p. Papírkötés, az elülső borító levált, szakadozott, ex libris-szel, intézményi bélyegzővel.
Lukácsy Károly: A balatonvidéki hírlapirodalom első negyedszázada. (1861-1885.) Különlenyomat. Bp., 1944., M. Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 20 p. Javított gerinccel, foltos címlappal, intézményi bélyegzővel. Dedikált!
Dr. Darnay (Dornyay) Béla: A Sió-csatorna története. Siófoki Füzetek 2. Siófok, 1947, Egyetemi Nyomda, 24 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, intézményi bélyegzővel, ex libris-szel.
1913 Benkó Mihály: A Tihanyi félsziget. Különlenyomat a "Turisták Lapjá"-ból. Bp.,1913., Magyar Turista-Egyesület,(Hornyánszky-ny.), 12 p. + 1 t. (1913 A Tihanyi félsziget térképe, rajzolta: Nazimeczki László, 1:25:000, Bp., Kellner és Mohrlüder-ny., 28x23 cm.) Szövegközti ábrákkal. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel, ex libris-szel, intézményi bélyegzővel.