Dr. Fekete Lajos: Bevezetés a hódoltság török diplomatikájába. Oklevélhasonmások. Bp., 1926, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kartonált mappában, kissé kopottas állapotban.
Maderspach Viktor: Menekülésem Erdélyből. Bp.,[1943.], Ruszkabányai Könyvkiadó,(Kapucinus-ny.), 142 p. Az oldalszámozáson belül, Maderspach Viola egészoldalas fametszeteivel. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, jó állapotban. A könyv szerepel az 1945/1946-ban az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott "fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek" listáján!
László Gyula: A honfoglalókról. Történelemtudomány-történelemtanítás. 5. Bp.,1973., Tankönyvkiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés. László Gyula (1910-1998) régész-történész, egyetemi tanár, képzőművész, egyetemi tanár által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványa, barátja részére dedikált példány, dátumozva (1973. XI. 3.)
Bóna István-Novák Gyula: Alpár bronzkori és Árpád-kori vára. Cumania VII. Archaeologia. Kecskemét, 1982., Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Közleményei, 17-268 p+3 (kétoldalas melléklet.) Különlenyomat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászonkötés, kiadói papír védőborítóban. Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedi...
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. I.kötet. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze felvételeivel. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésév...
Ács Zoltán-Bánó Attila: Nagy Lajos király. Bp.,1987., Ifjúsági Lap. Kiadói papírkötés. A grafikus, Bánó Attila (1945-) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.+cca 1980 Bánó Attila tudományos illusztrációi. Kiállítási prospektus. A művész által dedikált Dienes István és felesége részére.
I. Tóth Zoltán: Az erdélyi román nacionalizmus első százada. 1697-1792. Bp., 1946., Teleki Pál Tudományos Intézet, (Athenaeum), 412+2 p.+ 4 t. Kiadói papírkötés, a külső papírboríték szétszakadt, Dr. Dajbukát Gergely ex libris-szével. I(nokai) Tóth Zoltán (1911-1956) történész, akadémikus, az ELTE Történettudományi Karának dékánja, 1956-os forradalom mártírjának dedikációjával Dr. Dajbukát Gerő ...
Magyar történelmi anekdoták. Összeáll.: Zolnay Vilmos. Sajtó alá rendezte: Komáromi János. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 185+1+2 p. Kiadói kartonált papírkötésben.
Jászi Oszkár: A nemzeti államok kialakulása és a nemzetiségi kérdés. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp.,1912, Grill Károly, XVI+544 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
Fenyvessy Adolf - Menczel Lajos: A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület százéves története. I-II. kötet. I. kötet: 1839-1889. II. kötet: 1890-1939. Bp.,1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, VIII+16+253 p.+Lapszámozáson belül I-XXX melléklettel+12+377+3 p.+Lapszámozáson belül 289-308. oldalak között mellékletekkel. Valamint a lapszámozáson belül I-XVI. oldal között táblázatokkal. Kiadói aranyozott eg...
B[oris] A[ndriyovich] Shramko: Régiségek a Szeverszkij Donyec mentén. (Antiquities of the Seversky Donets.) Harkov, 1962., Izdatel'stvo Khar'kovskogo Ordena Trudovogo Krasnogo Znameni Gosudarstvennogo Universiteta im. A. M. Gor'kogo. Orosz nyelven. Szövegközti illusztrációkkal, kihajtható táblákkal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeo...
Fodor István: Honfoglaláskori temető Sándorfalván. (Előzetes közlemény.) Különlenyomat. Szeged., 1985., Szegedi Nyomda, 17-33 p. Papírkötésben. A szerző, Fodor István (1943-) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.