Rosenfeld Mártonné: A zsidó nő szakácskönyve. Szabadka/Subotica,é.n.,Minerva, 372 p. Első kiadás. Kiadói kopott egészvászon-kötés, sérült, javított gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Dr. zalai Szalay László: A zsidó nők története. Hevesi Simon előszavával. Bp.,é.n., Globus, 355+1 p. Negyedik, bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót a belső kötéstáblára kasírozták.
Randolph L. Braham: A magyar holocaust I-II. köt. Bp.-Wilmington,1988, Gondolat-Blackburn,470+1; 566+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
A győri zsidóság története, különös tekintettel a holocaustra (dokumentumgyűjtemény). Győr, 2005, Duna-táj Magyar-Izraeli Baráti Kör. Kiadói papírkötés, ázott, penészes.
Nicholas de Lange: A zsidó világ atlasza. Ford.: Dezső Tamás, és Hajnal Piroska. Bp.,1996, Helikon-Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Smoel Ettinger: A zsidó nép története. A modern kor: a 17. századtól napjainkig. Fordította: Zalotay Melinda, Bányai László. Osiris Tankönyvek. Bp.,2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.