Joseph Vallardi: Itinéraire d'Italie ou Description des Voyages par les routes plus fréquentées aux principales villes d'Italie. Milan, 1833, Pierre et Joseph Vallardi, 1 (Carte dell' Italia) t.+LXXIX+428 p.+14 (térképek)+1 (Quardro Geomatrico Delle Distanze) t. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, de belül jó állapotban./ In French language. Paperbind...
Ossendowski, [Ferdynand Antoni] (1876-1945) 3 műve: A Nap rabszolgái I-II. köt. Ford.: Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin,168+198+2 p. Kiadói kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben. A sötét kelet árnyéka. Ford.: Balassa József. Bp.,[1928],Franklin, 143 p. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben. A Szahara lelke. Utazás Algérián é...
[Leden, Christian (1892-1957)] K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford.: Mihalik László. Bp.,[1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+244 p.+16 t. (fekete-fehér fotók)+ 1 kihajtható térkép. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
[Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1933.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép)+164+4 p.+28 (fekete-fehér fotók) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal.
Vörös Márton (1900-1993): A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja asz északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.], Franklin,140+2 p.+20 (fekete-fehér fotók) t.+2 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.
[Mittelholzer, Walter (1894-1937)] Mittelholzer: Repülőgépen az Északi Sark felé. Ford.: Dr. Prochaska Ferenc. Kiegészíti: Dr. Cholnoky Jenő: A Spitzbergák földrajzi képe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1926, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 185+1 p. 8 (fekete-fehér fotók) t.+ (térkép) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotba...
P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935.],Franklin,1 t.(címkép)+262+2 p.+ 21 t. (fekete-fehér fotók.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 t. (Fekete-fehér fotók)+2 térkép és 1 térkép melléklettel. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásny...
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Italo Balbo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Ford.: Gáspár Miklós. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.], Franklin, 256 p.+32 (fekete-fehér fotók) t.+ 2 (térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kissé kopott borítóval és kopott gerinccel, két táblán folttal.