Kautz Gyula: Nemzetgazdaság és pénzügytan. I-III. kötet: A nemzetgazdaság általános tanai. II. köt.: Nemzetgazdaság különös tanai. III. köt.: A pénzügy- vagy államgazdaságtan. (Két kötetben.) Bp., 1875-1876, Franklin, XV+303+1;IX+1+292+1; VIII+279 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, részben hiányos címlapokkal, kissé foltos lapokkal, a III. kötet borítója kopott, a gerincén kis sérülés,...
Dr. Mariska Vilmos: Magyar pénzügyi törvényisme. Bp., 1877., Franklin, XIV+464 p. Második, bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal. + Dr. Frigyes Béla: A pénztartozások valorizálása. Bp., 1923., Franklin, 36 p. Kiadói papírkötés, a borító sérült, szakadozott, és leszakadt, lapszéli szakadásokkal, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
Hajdú Péter: Bevezetés az uráli nyelvtudományban. (A magyar nyelv finnugor alapjai. Bp., 1966., Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban. A szerző, Hajdú Péter (1923-2002) nyelvész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Dr. Fellner Frigyes: A nemzetközi fizetési mérleg és alakulása Magyarországon. Bp., 1908., Politzer, 181 p.+VII t. Átkötött kopott félvászon-kötés, három lap sarkán hiánnyal, pár lap kijár.
Dr. S. Freud: Pszichoanalizis. Öt előadás a Worcesteri (Mass.) Clark-Univerity alapításának húszéves emlékünnepén. (1909. szeptember.) Ford.: Ferenczi Sándor. Bp., 1919., Dick Mano,("Jókai" és Löbl. Nyomda Rt.), 62+2 p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, leszakadt borítókkal, az elülső borító hiányzik, foltos.
Shau Wing Chan: Chinese Reader for Beginners with exercises in Writing and Speaking. Stanford,1943.,Stanford Univeristy Press. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.