A jó házikonyha. A sűtés-főzés tudományának új kódexe. Összeállította bánffyhunyadi Hunyady Erzsébet. Bp, é.n., Singer és Wolfner Rt. Tizenegyedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, enyhén kopottas borítóval.
[Draveczky Balázs] Balázs mester: Újabb történetek terített asztalokról és környékükről. Bp., 2000., Pallas Stúdió. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Draveczky Balázs (1938-2003) által dedikált.
Nagy Imre: Agrárproblémák. Tanulmányok - bírálatok. 1938-1940. Bp., 1946, Szikra, 197+3 p. Kiadói papírkötésben, kopott, viseltes papírborítóban, intézményi bélyegzővel, de belül jó állapotban. Nagy Imre (1896-1958) politikus, miniszterelnök (1953-1955, 1956), korábban földművelésügyi (1944-1945), majd belügyminiszter (1946-1948), 1956-os vértanú, ritka, korai műve, amelyet Magyarországra való v...
Gustav-Adolf Oeser: Anyanevelés a méhészetben. Eszközök és módszerek. Bp., 1979.,Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés, javított, sérült gerinccel, volt könyvtári példány.
Gundel Ferenc-Dr. Ketter László: Vendéglátóipari értékesítés. A vendéglátóipari technikum I. és IV. osztálya számára. II. kiadás. Bp.,1965, Közgazdasági és Jogi. Kiadói nylon-kötés. Megjelent 7100 példányban.
Sigmond Elek: A mezőgazdasági növények termelési tényezői. Szent István Könyvek 85 sz. Bp.,1930., Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.