Hildebrandt C.: Robinson gyarmata. Az ifjabbik Robinson folytatása.- Mulattató, s tanulságos olvasmány gyermekek és ifjak számára. Pest, 1862, Lauffer és Stolp. Hiányzó lapokkal, firkákkal. Kiadói kopott félvászon kötésben. 140p.
Ortutay Gyula: Nyíri és rétközi parasztmesék. Buday György egészoldalas illusztrációival. Bp, 1982, Európa. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés. Az 1935-ben kiadott Kner kiadvány reprint kiadása. A Kner nyomda száz éves fennállásának emlékére.
A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos, volt könyvtári példány.
A cigány meg a sárkány. Püspökladányi cigány mesék. Ford.: Mészáros György, Vekerdi József. Az utószót és a jegyzeteket írta: Vekerdi József. A könyv borító illusztrációja Lóránt Lilla, az illusztrációk Bartha László munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. 6 egészoldalas illusztrációval. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói javított, kopott, szakadt papír védőborítóban, volt könyvtá...
Arany teknősbéka. Vietnámi népmesék. Ford., az utószót, a jegyzeteket és a szöveg közti illusztrációkat készítette: Nguyen Huu Thut. Népek meséi. Bp., 1956., Új Magyar Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány.