[Kováts-Martiny Gábor (1782-1845)] Gabriel Kováts-Martiny: Compendium physices quod in usus auditorum suorum classis philosophicae. Conscripsit: - -. Posonii (Pozsony), 1823, Typis Heredum Belnayanorum, 250 p.+ 2 t. Latin nyelven. Első kiadás. Kiadói kopott kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, két lap (a címlap, és az utolsó lap) laza, a két tábla az illesztésnél megla...
Belorvostani előadások I-III. Tartotta dr. Báró Korányi Sándor. Első évfolyam. I. sorozat. Bp., 1910-1911, Singer és Wolfner. Átkötött félvászon-kötés. Képtáblákkal, ceruzás aláhúzásokkal.
Nemes Elemér: Hipnotizmus. Suggestív és hipnotikus hatások a nevelésben. Bp.,(1942.),Rózsavölgyi. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
Weszprémi István: Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza. IV. (Harmadik száz, I. és II. tized.) Succincta Medicorum Hungariae et Transilvaniae Biographia. Centuria Tertia Decas I. et II. Ford.: Vida Tivadar. Ébert Tibor, Waigand József, Marót Miklós. Ovostörténeti Könyvek - Libri Historiae Mediciae. Bp., 1970., Medicina. Latin-magyar nyelvű, bilingvis kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. M...
Weszprémi István: Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza II. köt. (Második száz, első rész.) Succincta Medicorum Hungariae et Transilvaniae Biographia. Ford.: Kővári Aladár. Ovostörténeti Könyvek - Libri Historiae Mediciae. Bp., 1962, Medicina. Latin-magyar nyelvű, bilingvis kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval,de alapvetően jó állapotban. Megjelent 900 példányban, ...
Oláh Gyula: A kolera és a kolera elleni védekezés. A nagy közönség és a nép használatára. Bp.,1892., Athenaeum, 55 p. Kiadói papírkötésben, ex libris-szel, intézményi bélyegzővel, a gerincen kis szakadással.
Bögi Júlia: A szemészet krónikája egyetemünkön. Nagyszombattól a Mária utcáig. Bp.,2013,Semmelweis Egyetem-Schulek Vilmos Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált!
Róna Sámuel: A buja vagy nemi betegségek. Egyetemi előadásai fonalán orvosoknak és orvostanhallgatóknak. Bp., 1894., Dobrowsky és Franke, XII+659+1 p. Szövegközti ábrákkal illusztrált. Átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Hutyra Ferenc-Marek József: Állatorvosi belgyógyászat. I-II. köt. I. köt. : Fertőző betegségek. II. köt. Szervek betegségei. Az I. kötet végén: Manninger Rezső: A csirkék fehér hasmenése és a tyúktyphus. Összefoglaló ismertetés. Bp.,1923-1924., "Pátria",360 p.+III t.+19 p.; XII+719 p.+ 1 t. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, néhány lapon ceruzás jegyzettel, bej...
Dr. Gömör Béla: A magyar balneológia aranykora. Az egyesület első ötven éve. Bp., 2006., GMR Reklámügynökség. Színes és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, hiányzó szennylappal, jó állapotban. A szerző által dedikált.