Joseph Vallardi: Itinéraire d'Italie ou Description des Voyages par les routes plus fréquentées aux principales villes d'Italie. Milan, 1833, Pierre et Joseph Vallardi, 1 (Carte dell' Italia) t.+LXXIX+428 p.+14 (térképek)+1 (Quardro Geomatrico Delle Distanze) t. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, de belül jó állapotban./ In French language. Paperbind...
Schweiger-Lerchenfeld, Amand: Afrika. Der dunkle Erdtheil im Lichte unserer Zeit. Wien-Pest-Leipzig, 1886., A. Hartleben's Verlag, VI+2+952 p.+XVIII (térképek, közte kihajthatóak is) t.+2 (litografált, színes képtábla. Rengeteg szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal és rengeteg egészoldalas feket-fehér képtáblákkal. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, egy ly...
Cholnoky Jenő: Égen, földön. A Földközi tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben,szép állapotban
[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 3 térképpel. Ford.: dr. Bátky Zsigmond. Bp.,é.n. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Franklin, 275 p. +11 (fekete-fehér fotók) +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. ...
Ossendowski, F[erdynand Antoni]: Állatok, emberek és istenek. Fordította: Sajó Aladár. Bp., én., Franklin-Társulat. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, ex librissel.
Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig. Magyar Földrajzi Társaság. Fordította: Dr. Balassa József. Budapest, é.n., Franklin-Társulat. Kiadói fűzött egészvászon, 231 p. jó állapotban, gerinc kissé kopott