A 100 éves Ujpest története. Ujpest-Rákospalotai Lexikon. Szerk.: Léderer Ottó. Újpest,[1936.], özv. Ritter Jenőné-ny., 44+XCVIII p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Újpest. 1907-2007. A százéves város. Szerk.: Estók János. Megjelent Újpest várossá alakulásának centenáriumán. Bp., 2007., Kossuth. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott műbőr-kötés. A kötet egyik szerzője, Dr. Derce Tamás (1949- ) volt újpesti polgármester (1990-2010) által dedikált.
Dr. Ugró Gyula: Újpest. 1831-1930. Magyar Városok Monográfiája. Bp.,1932, Magyar Városok Monográfiája, 532 p.+9 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal.
Újpest régen és ma. In the past and today. Szerk. és a külön nem jelzett szövegeket írta: Lovas Dániel. [Bp.],2019., Újpest Önkormányzata. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.