Juba Ferenc: Hajóegészségtan. Szmuk Imre: A trópusi betegségekről szóló rész. Bp., 1957., Medicina. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 780 példányban.
Lenkei Vilmos Dani: A Balaton, mint gyógytényező. Balatoni Szövetség. Bp., 1912., Stephaneum, VII+1+131 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés.
A Balaton összes fürdő és üdülőhelyeinek leírása. A Balatoni Szövetség Támogatásával. Kiadják: Kardos Ignác és Simalya V. Ferenc. Kaposvár,(1907.), Részvénynyomda, 2+234+16 (menetrendek.) p.+ 1 (kihajtható térkép.) t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, egy hiányzó térképpel, a végén, a reklámok, menetrendek részné...
Somogyi György: Magyar tenger, magyar ecsettel. Tollal, krétával, vésővel és fényképezőgéppel. A Balaton ábrázolása. Bp., 2013., Magyar Napló. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.