[Jean-Martin Charcot (1825-1893)]: J. M. Charcot: Előadások az idegrendszer betegségeiről. II-III. kötet. Összegyűjt. és közölte: Bourneville, Babinski, Bernard, Féré, Guinon, Marie, Gilles de la Tourette.Ford.: Koller Gyula, Morvacsik Ernő Emil. Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára XXXV.,LVII. kötet. Bp., 1879-1889., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XV+388 p.+ 10 t.; 367+5 p.Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötések, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítókkal, intézményi bélyegzőkkel, a III. kötet gerincén sérüléssel, az II. kötetből két kijáró lappal és egy kijáró táblával, hiányzó szennylapokkal.
[Edmund Alexander Parkes (1819-1876)]: Edmund A. Parkes: Gyakorlati egészségtan. I-II. köt. I. köt. : Víz - levegő és szellőzés - táplálkozás - talaj - lakás -kórházak. II. köt.: Ürülékek - fűtés - testgyakorlás - ruházat - éghajlat - meterológia - egyéni egészségügy - halottak - járványok - statisztika - katonaegészségtan. Rendezte: Francois de Chaumont. Ford.: Dr. Rózsahegyi Aladár. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat L.,LI köt. Bp., 1886, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XX+569+I-VIII (VIII 1-2)+6 p.; IX+588 p. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.
Verebély Tibor: Sebészklinikai előadások. I-IV. köt. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CLXXIII., CXXX., CXXXII., CXXXVII. köt. Bp., 1930- 1934, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 8+387 p.+VIII t.;+6+306 p.+VII t.; 4+470 p.+IV t.;4+445+1+1 p.+II t. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Corvina-kötés, egészen apró kopásnyomokkal a borítókon, egy lapon szakadás, három szennylapon hiánnyal, de alapvetően jó állapotban.
Darányi Gyula: Közegészségtan. I-IV. köt. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CLXII., CLXVI.,CLXIX, CLXXIX. Bp., 1939- 1942, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, VIII+535 p.; VI+2+264 p.; VII+2+414 p.; X+472 p. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,Corvina-kötés, egészen apró kopásnyomokkal a borítókon, de alapvetően jó állapotban.
A szemészet kézikönyve I-III. köt. Szerk.: Grósz Emil, Hoor Károly. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CII, CIV, CVI. Bp., 1909-1910, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XV+1027+ 6 (közte kettő kihajtható tábla) t.; XI+877 p.+XI+824 p. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
Scheuthauer Károly: Kórbonctan. Dr - - előadásai után jegyzi és kiadja: Nyitó Sándor orvos növendék. Bp., 1877, Langer Ede és Fia-ny.,4+229+1+280+42 p. Stencilezéssel sokszorosított orvosi egyetemi jegyzet. Álbordás félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, hiányzó gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, hiányzó szennylapokkal, egykorú aláhúzásokkal, bejelölésekkel, jegyzetekkel, Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, 12,5x9 cm. Ritka!
Fodor József: Közegészségtan. Dr - - előadásai után jegyezte Nyitó Sándor orvos növendék. Bp., 1878., Langer Ede és Fia, 210+43+1+II p. Stencilezéssel sokszorosított orvosi egyetemi jegyzet. Álbordás félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, hiányzó szennylapokkal, ceruzás aláhúzásokkal. Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, 12,5x9 cm. Ritka!
Scheuthauer Károly: Kórbonctan. Dr - - tanúr úr előadásai után jegyzi és kiadja: Fodor János orvostanhallgató. Bp., 1878, nyn.,4+203+2+322+III+1 p. Stencilezéssel sokszorosított orvosi egyetemi jegyzet. Álbordás félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, hiányzó szennylapokkal, Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, 12,5x9 cm. Ritka!
Gortvay György: Az újabbkori magyar orvosi művelődés és egészségügy története. I. köt. [Unicus!] Bp., 1953., Akadémiai Kiadó, XI+322 p. Szövegközti képekkel, tárgy- és névmutatóval. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, a szennylapok hiányoznak, néhány lapon ragasztásnyomokkal. Megjelent 350 példányban.
A magyar orvosok és természetvizsgálók 1874 aug. 24-től aug. 29-ig Győrött tartott XVII-ik nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Szerk.: Fehér Ipoly. Kubinyi Ágoston és Ferenc arcképével, több felmentvénnyel, és színezett kőnyomatú táblákkal. Bp., 1875., Franklin, 1 (Kubinyi Ferenc és Kubinyi Ágoston arcképe) t.+4 sztl. lev.+329 p.+ IV (kőnyomatok)+ III t. Átkötött modern félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Benne számos érdekes tanulmánnyal, közte Rózsay József: A hullák égetéséről c. írásával.
A magyar patológia története. Szerk.: Bodó Miklós, Honti József, Sugár János, Tanka Dezső. Bp., 2005., Medicina. Kiadói kartonált papírkötés. CD-rommal.
A magyar törvényszéki-igazságügyi orvostan története. Szerk.: Sótonyi Péter. Bp., 2009., Medicina. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.