Népszerű természettudományi előadások gyűjteménye VIII. köt. 47-51. füzetek. 1885-ik évf. Szerk.: Fodor József, Paszlavszky József.
1. Oláh Gusztáv: A lángész és az elmekór. 2. Ilosvay Lajos: A torjai büdös barlangról. 3. Kriesch János: A rovarok világa különösen az ipar és kereskedelem szempontjából. 4. Szabó József: Stassfurt kélisóbányáiról. 5. Kiss Károly: A chemiai változásokról. Bp., 1885., Kir. M. Természettudományi Társulat, 255 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött aranyozott gerincű álbordás félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Thanhoffer Lajos: Anatómia és divat. Három népszerű előadás. Bp., 1901. K. M. Természettudományi Társulat. VIII+202 p.+4 t. Egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott. egészvászon kötésben, Frankl és Werner-kötés, foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
Dollinger Gyula: A massage. Gyakorló orvosok számára. Bp., 1887., Franklin, VIII+127 p.+ 6 t. (fekete-fehér képtáblák.) Átdolgozott és magyarázó kórtörténetekkel bővített második kiadás. Kiadói papírborítókkal, megerősített gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, egyébként jó állapotban.
Dr. Dollinger Gyula (1849-1937) orvos, egyetemi tanár, a magyar ortopédia kiemelkedő alakja és megalapozója, 1882-ben testegyenészeti (ortopédia) magántanári képesítést szerzett. Masszázs szakirodalom! Ritka!
Dr. Végh János m. kir. egészségügyi főtanácsos, ny. székesfővárosi tiszti főorvos névbejegyzéseivel, és névbélyegzőjével.
Kiss László: Égnek legszebb ajándéka. Barangolás a himlő elleni védőoltás magyarországi kultúrtörténetében. Bp., 2017., Magyar Tudománytörténeti és Egészségtudományi Intézet. Kiadói papírkötés. Dedikált.
Dr. Csépai Károly : Az orvosszakértői véleményadás irányelvei. Különös tekintettel a szociális biztosításra. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CLII. kötet. Bp.,1938., Rényi Károly, VII+222+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az első négy lap sérült, kijár (előzéklap, címlap, tartalomjegyzék.
Bielek Tibor-Waltner Károly: A csecsemő helyes táplálása és gondozása. (Utmutató anyák és leendő anyák részére.) Bp., 1943, Országos Egészségvédelmi Szövetség. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Horthy Miklósné nyomtatott ajánlásával a könyv elején.