Henoch Ede: Előadások a gyermekek betegségeiről. Kézikönyv orvosok és orvoshallgatók számára. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára 67. Budapest, 1892, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói egészvászon kötés, laza fűzéssel. Márványozott lapélekkel.
Kaán Károly: A természeti emlékek fentartása. Darányi Ignácz M. Kir. Földmivelésügyi Minister kiadványai. 10. szám. Bp. 1909. Pallas. Kiadói papírborítóban. Borító javított, foltos. Hátoldal, utolsó lapokon kis sérülések.
Dr. Cserey Adolf: Növényhatározó vagyis vezér a virágzó növények neveinek könnyű és biztos kikereséséhez. Selmecbánya, 1887, Joerges Ágost Özv. és Fia, Hiányzó címlappal! Aranyozott félvászon kötésben
Mathematikai és természettudományi közlemények vonatkozólag a hazai viszonyokra. XXII. kötet. Szerk.: B. Eötvös Loránd. Bp., 1888, a Magyar Tudományos Akadémia Mathematikai és Természettudományi Állandó Bizottságának kiadása. Dr. Roth Samu: A hajdani jégárak nyomai a Magas-Tátra déli oldalán, 3 táblával. Félvászon-kötés, kissé kopott borító, de jó állapot.
1907 A gyógyászat c. orvostudományi lap teljes évfolyama, elején címlap hiánnyal. Félvászon kötésben, márványozott lapélekkel. Több korabeli reklámmal.
1900 A gyógyászat c. orvostudományi lap teljes évfolyama, elején I-II oldal (tartalomjegyzék, címlap) hiánnyal. Félvászon kötésben, márványozott lapélekkel
Cholnoky Jenő: A csillagoktól a tengerfenékig. I-IV. köt. I. köt. A csillagok világa. II. köt. Meteorológia. III. köt. Hegyek-völgyek. IV. köt. Szárazföldek és tengerek. Bp.,é.n.,Franklin. Szövegközti és egész oldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Egységes, aranyozott gerincű kiadói félvászon-kötésben, kis kopásnyomokkal, a IV. kötet laza fűzéssel, kissé szakadozott papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.
Bugyi István: A sebészorvos. Fundamenta studii chirurgici. Gyakorlóorvosok számára. Bp., 1939, Rényi Károly, 406 p. Egészvászon-kötés, kopottas borítóval, a gerincen sérüléssel, de belül jó állapotban.