Tolnai László: Kőszegi végállomás. (Bp.) 1947. Vörösváry. 77 l. Ötszáz számozott példányban jelent meg, ez a 195. számú. Munkaszolgálatos emlékirat az elhunytak névsorával. A Borító megázott, néhány lap foltos.
Révai Miksa: Az izraelita vallásoktatás vezérfonala az elemi iskolák III. évfolyama számára. Nyolcadik, javított kiadás, cca 1905, kiadja Schlesinger József könyvkereskedése Budapesten. A Pesti Izr. Hitközség pecsétjével, színes és FF illusztrációkkal
Naftali Kraus: Az ősi forrás. A heti szidrák. Az atyák bölcs tanításai. Bp., 1990, Fórum Rt. Kiadói papírkötésben. A szerző, Naftali Kraus (1932-2018) által dedikált.
Carp, Matatias: Holocaust Romániában. Tények és dokumentumok a romániai zsidók pusztulásáról - 1940-1944. H.n., Primor Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. A felelős kiadó, Atzél Ferenc által Entz Géza (1949- ) történész részére dedikált példány.
Szabó Tünde Judit: A miskolci zsidóság története és demográfiája. A kezdetektől a vészkorszakig. [Miskolc, 2011], Szerzői kiadás. Készült a MAZSIHISZ és a MAZSÖK támogatásával. Kiadói papírkötés, tollas aláhúzással, bejelölésekkel, jegyzetekkel.
Gettómagyarország 1944. A Központi Zsidó Tanács iratai. Szerk.: Frojimovics Kinga, Molnár Judit. MAKOR. 2002. 5. sz. Bp., 2002, Magyar Zsidó Levéltár. Kiadói papírkötés.
Komlós Aladár: Magyar-zsidó szellemtörténet a reformkortól a holocaustig. I-II. köt. I. köt.: A magyar zsidóság irodalmi tevékenysége a XIX. században. II. köt.: Bevezetés a magyar-zsidó irodalomba. Bp., 1997., Múlt és Jövő. Kiadói kartonált papírkötés.
Iratok a kisegítő munkaszolgálat, a zsidóüldözés történetéhez 1-2. füzet. Az iratok a Holocaust Dokumentációs Központ megbízásából felitárta, jegyzetelte Dr. Gazsi József. Szerk., a bevezetőt írta Dr. Szita Szabolcs. Bp., 2002., Magyar Auschwitz Alapítvány-Holocaust Dokumentációs Központ, 102+2;102+2 p. Kiadói papírkötés.
A humánum példái. Dokumentumok, emlékezések a magyarországi embermentő akciók 1944-1945 .évi történetéhez. Szerk. és a bevezető tanulmányt írta: Szita Szabolcs. Holocaust Füzetek Különkiadása. Bp., 1998., Magyar Auschwitz Alapítvány-Holocaust Dokumentációs Központ, 149 p. Kiadói papírkötés.