Dr. Katona József: Katonai orvoslás. Képeslapok, életképek a katonai gyógyítás múltjából. Bp., 2008., Medicina. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
A m. kir. IV. Károly király" volt 1. honvéd gyalogezred története és háborús emlékalbuma." Összeáll. Bartha Lajos. Az ezred háborús történetét írta Dereáno Ödön. Előszó: József kir. herceg. Bp. 1939. (Sárik ny.) 1 t. 489 l. Gazdag szövegközti képanyaggal, arcképekkel. Dombornyomású, javított egészvászon-kötésben, az első két lap hiányzik!
Julier Ferenc: A világháború magyar szemmel 1914-1918. A Magyar Szemle Könyvei VII. Bp., 1933, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban 3 db kihajthatós térképpel, ex librisszel.
Baunard: De Sonis Gaston tábornok élete. Esztergom, 1906, Esztergomi Papnövendékek Magyar Egyházirodalmi Iskolája. Kiadói kissé kopott vászonkötés. Címlapon ajándékozási sorokkal és névbejegyzéssel. Első néhány lap kissé foltos.
Kozma Nándor: Hadimilliomosok. Bp., 1918., Táltos, (Bp., Muskát Béla-ny.), 200+4+4 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, hiányzó hátsó szennylappal. Benne a későbbi miniszterelnök, Huszár Károly sárvári országgyűlési képviselő előszavával.
Nagy Kálmán: Két tábornok. Vetter és Vattay élete, kora, hadművészete. H.n., 2000, General Press. Fekete-fehér fotókkal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói aranyozott és illusztrált bársonykötés.
Tál József: Éhség. (Az Oderától a Brajnszki-erdőig.) Veszprém, 1996., (Eötvös Károly Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. A M. Kir. Honvédség Kiképző ezred 2. zászlóaljával hadifogságba esett tizedes írja le 46 hónap történetét.
A nagy háború katona nótái. - Gyűjtemény -. Gyűjtötte, sajtó alá rendezte és bevezette: Gömöri Jenő. [Nagybecskerek], 1918., 12. Cs. és Kir. Gyalogezred Rokkant Alapja, 184 p. Átkötött kopott félvászon-kötésben, körbevágott, A körbevágásból adódó hiányos dedikációval a szerzőtől,Gömöri Jenő Tamástól. (1890-1967)