Földrajzi Társaság könyvtára sorozat 9 db mű: Baktay Ervin: A világ tetején I.-II, Almásy László: Autóval Szudánban, Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában. Prizenmayer: Kelet-Szibéria őslakói, Bergman: Kamcsatka népei, Italó Balbo: Repülőrajokkaz az óceánon át, . Alberto M. di Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön, F. W. Up de Graff: Amazónia őserdeiben, Merlin Moore Taylor: Kannibálok földjén. Kiadói, k...
Weiß, Karl: Festschrift aus Anlaß der Vollendung des neuen Rathhauses. Im Auftrage des Gemeinderathes der Reichshaupt- und Residenzstadt Wien. Wien, 1885., Selbsterlag des Gemeinderathes,59+1 p.+1(alaprajz)+4(heliogravűr képtáblák)+2 (alaprajzok)+6 (heliogravűr) t. Német nyelven. Szöveközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
Komárom és Esztergom közigazgatásilag egyelőre egyesített vármegyék multja és jelene. Főszerk. O'sváth Andor. (Bp.-Sashalom), 1938, Magyar Vármegyék és Városok Multja és Jelene kiadóhivatala. (Élet ny.). 936p., 57t. A 675. oldaltól névjegyzékkel. /Magyar Vármegyék és Városok Multja és Jelene sorozat./ Kiadói, címeres, aranyozott egészvászon kötésben, kissé laza kötéssel.
Novák László Ferenc: Mária Terézia úrbéri összeírása Pest-Pilis-Solt vármegyében. Archívum De János Arany Nominati II. Nagykőrös, 2005., Arany János Múzeum. Kiadói papírkötés.
Cholnoky Jenő (1870-1950): Erdélyi képek. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1941], Franklin, 164+2 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, kifakult állapotban
[Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Robert F. Scott: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.),(Franklin-ny.), 1 t.+299 p.+45 t.(Két kétlapos, egészoldalas fekete-fehér fotók.)+ 1 kihajtható térkép (43x33 cm.) Szövegközti fekete-fehér képekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, ko...
Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,é.n. (1906), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+327+1 p.+14 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, ajándékozási sorokkal.
[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1902], Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+2+1 t. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal.