New Japanese-English Characte dictionary. Ed.: Jack Halpern. Tokyo, 1990, Kenkyusha. Japán és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban.
1918 Imago. Zeitschrift für Anwendung der Psychoanalyse auf die Geisteswissenschaften. Szerk.: Prof. Dr. Sigmund Freud. V. évf. 3 szám. 1917-1918. Leipzig-Wien, 1918, Hugo Heller&C.,132-202 p.Német nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval, foltos lapokkal.+1929 Imago. Zeitschrift für Anwendung für Anwendung der Psychoanalyse auf die Natur- und Geisteswissenschaften. XV. évf. M. 22.- M....
Sigmund Freud: A mindennapi élet pszichopathologiája. (Az elfelejtés, elszólás, elírás, babona és tévedés.) Ford.: Dr. Takács Mária. Sigmund Freud Összegyűjtött Művei II. köt. Sajtó alá rendezte Dr. Ferenczi Sándor és Storfer A. József. Wien-Bp.,én,Internationaler Psychoanalytischer Verlag-Somló Béla. Átkötött félvászon-kötés, névbejegyzéssel.
Karácsony Sándor: A magyar világnézet. A neveléstudomány társaslélektani alapjai c. sorozat 2. kötete. Bp., 1941, Exodus. Eredeti papírborításban, javított gerinccel.
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve XIII. Főszerk.: Kósa László. Volt könyvtári példány. Bp., 1983, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés papírborítóban.
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve VII. Főszerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1973, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés papírborítóban.
Gustav Jahoda: A babona lélektana. H. Erdős Ágnes fordítása. Bp., 1975, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. Kissé kopott borító, kijáró lapok a példány végén. Volt könyvtári példány.
Harkai Schiller Pál: Bevezetés a lélektanba. A cselekvés elemzése. Bp.,1944., Pantheon. Kiadói papírkötés, javított gerinccel és borítóval. A szerző által dedikált.